3 Tesla Manyetik Alan ve 128 Kanal ile Tüm Vücut MR

128 Kanallı ve 3 Tesla Manyetik Alanlı MR

Son yıllarda 3 Tesla manyetik alanlı MR teknolojileri yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Bu teknoloji MR’da 3 tesla manyetik alan gücü ile yüksek kalitede görüntü elde edilmesini sağlıyor. BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi Radyoloji merkezinde kullanılan 3 Tesla MR 128 kanallı görüntüleme tekniği ile daha hızlı ve daha yüksek çözünürlükte imaj kalitesi elde ediliyor.

Cihazın en önemli özelliği ise sessiz denebilecek kadar az gürültü çıkarıyor olması. Bu şekilde pediyatrik ve seçilmiş vakalarda anestezi ihtiyacı ya ortadan kalkıyor ya da azalıyor. Cihaz ayrıca 70 cm magnet tünel genişliği, film izleme veya müzik dinleme özellikleri ile klostrofobik hastalar için geniş konfor alanı sunuyor.

Bazı hastalıkların görüntülenmesi için hastanın birden fazla defa MR’a girmesi ve ek çekimler gerekebiliyor anca 3 Tesla manyetik alanlı MR, sentetik MR sistemi ile tek seferde çoklu sekans alımına olanak sağlayarak ek çekim ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Hareketli anatomilerde veya hareketsiz durmayı başaramayan hasta grubunda yüksek çözünürlükte imaj kalitesi sağlayan bu teknoloji, sunduğu görüntü değerlendirme yazılımları ile tanı desteği de veriyor.

Ayrıca MR’da veri toplayıcı olarak kullanılan ve hastanın üzerine serilen ağır koiller yerine battaniye görünümlü taşınabilir ve katlanabilir hafiflikte koiller kullanıldığı için hasta çok daha rahat bir ortamda çekime alınıyor.

  • 3 Tesla manyetik alan gücü ile yüksek kalitede görüntü
  • 128 kanallı sistem görüntüleme tekniği ve sinyal verimi ile daha hızlı ve daha yüksek çözünürlükte imaj kalitesi
  • Daha az gürültü ile pediyatrik ve seçilmiş vakalarda anestezi ihtiyacını ortadan kaldırma veya azaltma
  • 70 cm magnet tünel genişliği, film izleme veya müzik dinleme özellikleri ile klostrofobik hastalar için geniş konfor alanı
  • Sentetik MR sistemi ile tek seferde çoklu sekans alımına olanak sağlayan teknoloji ile ek çekim ihtiyacını azaltma
  • Hareketli anatomilerde veya hareketsiz durmayı başaramayan hasta grubunda yüksek çözünürlükte imaj kalitesi
  • Görüntü değerlendirme yazılımları ile tetkiklere yönelik tanı desteği ve daha doğru tanı
  • MR’da veri toplayıcı olarak kullanılan ve hastanın üzerine serilen ağır koiller yerine battaniye görünümlü taşınabilir ve katlanabilir hafiflikte koiller
  • Dünya standartlarında çekim ve görüntüleme

Tüm radyoloji teknolojilerimiz hakkında detaylı bilgi için:

Teknolojilerimiz

Eylül 10, 2019
BLOG