BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi acil servis birimimizde 7 gün 24 saat Acil Tıp Uzmanı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı hizmet vermektedir. Hastaya özel bir yaklaşımla gerçekleştirilen laboratuvar, tanı, takip ve tedavi süreçlerinin yanı sıra, acil servis bölümünde 24 saat boyunca manyetik rezonans, bilgisayarlı tomografi, ultrasonografi gibi görüntüleme olanakları sunulmaktadır.

Acil servis birimimize başvuran hastalar; acil servis personeli, tecrübeli  hemşireler  ve alanında uzman hekimlerimiz tarafından karşılanıp, hastanın  aciliyet durumu  belirlendikten sonra gerekli ilk tibbi müdahalesi hızlı ve doğru müdahale ile verilmektedir. Kendi branşlarında  güncel tibbi bilgi ve donanıma sahip uzman hekimlerimiz; ilk tibbi müdahale yapıldıktan sonraki ileri tıbbi bakım ve tedavi sürecinde 24 saat boyunca kesintisiz  olarak hizmet vermektedir. 

Hastaya özel bir yaklaşımla gerçekleştirilen laboratuvar, tanı, takip ve tedavi süreçlerinin yanı sıra, acil serviste 24 saat boyunca manyetik rezonans, bilgisayarlı tomografi, ultrasonografi gibi görüntüleme yöntemleri ile ileri tetkik ve görüntüleme olanakları  kesintisiz sunulmaktadır.

Hastanemizin radyoloji bölümü en son teknolojiye sahip cihazları ve 7/24 teleradyoloji hizmetiyle acil servise destek olmaktadır. Gerekli durumlarda radyolojik tetkik için acilden çıkarılamayan hastaların bazı görüntüleme tetkikleri mobil cihazlarla yatak başında yapılabilmektedir.

Acil servise destek olan ve işleyişi ona bağlı olan bölümlerden biri de biyokimya laboratuvarıdır. Hastanemizin biyokimya laboratuvarı en güncel cihazlara sahip olup bir çok acil tetkik bir saat gibi kısa sürede, bazı tetkikler ise 10 dakikayı aşmayan zamanda sonuçlandırılabilmektedir. Bu kritik durumda olan hastaların tedavisine en kısa zamanda doğru karar verilmesine olanak sağlamaktadır.

Kimyasal ya da biyolojik zehirlenme veya saldırı durumunda hastaların acil servise alınmadan bulaşmış olan kimyasal ve/veya biyolojik ajanlardan arındırılabilmesi için acil servisin hemen girişinde KBRN odamız mevcuttur.

Erişkin ve çocuk hastaların tedavisi ile müşahadesinin ayrı alanlarda devam ettirilmesi imkanı sahibiz. Bu olanak, hasta mahremiyeti ve ailelerin rahatlığı açısından önemli olduğu fikri ile yol alınmıştır.

Olağanüstü hallerde tüm yataklarımız monitörizasyon cihazlarına sahip olup gerekli durumlarda hastaların yaşamsal bulgularının yakından takip edilmesine olanak sağlamaktadır.

Triyaj odası ise  eş zamanlı olarak 3 hastanın aynı anda değerlendirilmesine uygun olup, gerekirse kısa dönem takibinin bile rahatlıkla yapılabileceği donanıma sahiptir.

Resüsitasyon odasında;  resüsitasyon ekibinin işini kolaylaştıran ve KPR işleminin talep edilen standartlarda gerçekleşmesini sağlayan tüm ekipman mevcuttur.

Resüsitasyon odasının yanı sıra, ayrı odalar olarak, travma odası, cerrahi müdahale odası, yanık pansuman odası, enjeksiyon odası mevcuttur.

Tüm bu olanakların yanı sıra, aynı anda iki hekimin ayrı ayrı hastaları değerlendirebileceği iki muayene odası mevcuttur.

ACİL SERVİS TANI VE TEDAVİ ALANLARI

  • Yeşil Alan Muayene Odası (2 poliklinik)
  • Acil Cerrahi Müdahale Odası
  • Triyaj Odası
  • Travma Odası
  • Alçı Odası
  • Yanık – Pansuman Odası
  • Dekontaminasyon Odası
  • İleri Yaşam Destek Desteği ile Canlandırma Odası (Resüsitasyon)
  • Çocuk Müşadahe Odası (6 yataklı)
  • Erişkin Müşahade Odası (8 yataklı gelişmiş monitorizasyonlu)
Acil Servis Hekimlerimiz