Operasyon öncesi ve sonrası farklı branşların gözetiminde “Obezite Cerrahisi” BHT Clinic’te!

Obezite Cerrahisi İle İlgilenen Branşlarımız:

Genel Cerrahi / Endokrinoloji / Kardiyoloji / Nöroloji / Anesteziyoloji ve Reanimasyon / İç Hastalıkları / Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi / Psikiyatri / Radyoloji /Göğüs Hastalıkları

Obezite Cerrahisi Uygulamaları:

Sleeve Gastrektomi

Tüp mide ameliyatı olarak bilinir. Milimetrik deliklerden girilerek operasyon yapılır. Midenin büyük kenarı kesilip çıkarılır, hacmi yüzde 80-85 oranında küçültülerek bir tüp şekline getirilir.

Gastrik Bypass ve Mini Gastrik Bypass

Mide yerinde bırakılarak, mideden küçük bir bölüm ince bağırsak ile birleştirilir. Bu sayede alınan gıdaların emiliminde de azalma sağlanır.

Transit Bipartisyon

Tip 2 diyabet ve metaboliK cerrahi işlemidir. Tip 2 şeker hastalığı, kolesterol yüksekliği, tansiyon yüksekliği ve artmış karın çevresi çapı gibi parametrelere sahip kişilere yapılan bir ameliyat yöntemidir.

SAGI ve SADI

Tek bağlantı ile midenin ince bağırsağa birleştirilmesidir. Diyabet Cerrahisinde kullanılır.

Obezite cerrahisi sayesinde hastaların sağlık durumlarında aşağıdaki düzelmeleri sağlamak mümkündür:

  • Hastaların yaklaşık olarak %80’inde kolesterol seviyeleri düşmektedir. Kalp hastalığı riskleri azalan yağ oranları ile düşmektedir.
  • Tip II diyabet hastalarının çoğunun ilaç kullanmasına gerek kalmamaktadır. Uyku apnesi sendromu gibi obezitenin yol açtığı uyku bozuklukları obezite cerrahisi ile tamamen ortadan kalkmaktadır.
  • Migren %57’lik bir oranda ortadan kalkar.
  • Obezitenin yol açtığı depresyon, %60’lık bir oranla ortadan kalkar. Obezitenin yol açtığı mesane kaslarındaki zayıflama %88’e kadar yok olur. Alkole bağlı olmayan karaciğer yağlanması %90 oranında iyileşir.
  • Toplar damarda dolaşım bozuklukları %80’lik bir oranda ortadan kalkar.
  • Yaşam kalitesinde %95’lik yükselme olur.